نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: عجایبی از مرد نوشابه ای ایران! +عکس

790
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2920
    تشکـر
    1,589
    تشکر شده 2,212 بار در 443 پست
    میزان امتیاز
    11

عجایبی از مرد نوشابه ای ایران! +عکس

عجایبی از مرد نوشابه ای ایران!

مرد نوشابه ای در شبانه روزتنها ۴ ساعت میخوابد و در سن ۵۴ سالگی وارد دانشگاه شد.

​ باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: ۷ سالی میشود که خورد و خوراکش شده نوشابه. وقتی خسته میشود تنها چیزی که به او انرژی میدهد نوشابه آن هم از نوع گازدارش است.
    صبحانه، ناهار و شام هم فقط نوشابه است.
    «غلامرضا اردشیری» مدتهاست که مزه هیچ غذایی را نچشیده است، میگوید نه تنها در زندگیاش احساس گرسنگی نمیکند بلکه اگر کسی را در حال خوردن غذا ببیند، حالش بد میشود.
    خودش نمیداند چرا و به چه دلیل این مشکل برایش رخ داده است، اما از وضعیت موجود زیاد هم ناراحت نیست.
    اما اینکه اولین بار چرا و به چه دلیل، مرد میانسال به سراغ نوشابه رفت و چه شد که روز و شبش با نوشابه عجین شد را در این گزارش بخوانید: کار اصلیاش تعمیرات فایبرگلاس است، زندگی آبرومندی دارد و دو دخترش را راهی دانشگاه کرده است، اما اتفاقی که برای او رخ داده نه به کارش مربوط است و نه به زندگیاش.
    غلامرضا اردشیری میگوید: «زندگی ام عادی بود مثل تمام مردم دیگر، هرگز هم تصورش را نمیکردم که چنین بلایی سرم بیاید. نه تصادفی رخ داد که اثرات ناشی از آن باشد و نه شوکی به من وارد شد. واقعا هنوز هم پی به علت این اتفاق نبردهام و این مهمترین سئوالی است که در زندگیام همیشه با آن مواجه هستم، اینکه چرا فقط میتوانم نوشابه بخورم.»
    او ادامه میدهد: «یکی از روزهای خرداد ۸۶ بود، آن شب، مثل همه شب ها به خواب رفتم و نیمه های شب بیدار شدم. حس عجیبی داشتم، احساس میکردم شیای مثل مو داخل دهانم است، حس میکردم که سر این مو داخل دهانم است و انتهایش داخل معده ام، هر کاری میکردم این مو را خارج کنم امکانپذیر نبود.
    مو مثل یک سیم بکسل داخل گلویم قرار داشت و حس خفگی به من دست داده بود، آنقدر محکم و سفت بود که نمیدانستم چهکار باید انجام دهم. نمیتوانم آن را واقعا توصیف کنم اما حسش دیوانه کننده بود. فردای آن روز، راهی دکتر شدم، به سراغ هر دکتری که فکرش را بکنید رفتم. هر کسی یک دکتری را معرفی میکرد و دکترها هم که نمیتوانستند بیماری ام را تشخیص دهند مرا به همکار دیگرشان معرفی میکردند، صبح تا شب یا در مطب دکتر بودم یا بیمارستان، اما هیچ کسی نمیتوانست بیماری ام را تشخیص دهد. مویی داخل دهانم نبود، اما حس بودن این مو، دیوانه کننده بود. برای رهایی از این حس، به سراغ هر دکتری که فکرش را بکنید رفتم تا اینکه یک متخصص کلیه و خون گفت بهتر است پیش روانپزشک بروی و دکتری را به من معرفی کرد.»

قرص های سکته آور
    مرد میانسال که از حسی که به او دست داده بود به تنگ آمده بود، آدرس دکتر روانپزشک را گرفت و راهی مطب او شد.
    او میگوید: «دکتر قرص هایی به من داد که هر شب باید آنها را استفاده میکردم و به من گفت اگر قر صها سازگار با بدنت نبود، آنها را مصرف نکن، خوردن این قرص ها حالم را خیلی بد کرد و مثل افرادی بودم که سکته کرده اند. نصف صورتم فلج شده بود و آب دهانم میریخت، حس مو از بین رفت اما حالم به طرز وحشتناکی بد شده بود.»
    آقای اردشیری چارهای نداشت جز ترک قرص هایی که دکتر متخصص آنها را تجویز کرده بود. در همان زمان بود که احساس تشنگی زیاد باعث شد تا برای رفع عطش به سراغ نوشابه برود.
    میگوید: «تیر ماه همان سال، وقتی قرصها را کنار گذاشتم، احساس تشنگی شدیدی داشتم و دلم نوشابه میخواست، وقتی اولین لیوان نوشابه را خوردم، حس میکردم که این اولین باری است که چنین خوراکی خوشمزه ای را خوردهام. حس آرامش و انرژی به من دست داد، بعد از آن زندگی ام با خوردن نوشابه ادامه یافت.»

غذا ممنوع!

مرد نوشابه ای میگوید: «از تیر سال ۸۶ تا الان هیچ غذایی نخورده ام جز نوشابه. روزی ۳ بطری بزرگ نوشابه مصرف میکنم. برای من غذا معنایی ندارد و اصلا احساس گرسنگی به من دست نمیدهد. وقتی میبینم که یک نفر در حال خوردن غذاست احساس تهوع به من دست میدهد و حالم بد میشود. خانواده ام خیلی مراعات مرا میکنند و مدت هاست که دیگر جلوی من غذا نمیخورند.»
    بعد از آن، نوشابه با زندگی مرد میانسال همراه شد، حالا دیگر هیچ چیز هوس نمیکند و تنها چیزی که او را شارژ و سر حال نگه میدارد مصرف نوشابه آن هم از نوع گازدارش است.
    میگوید: «مصرف نوشابه هیچ تاثیر بدی در زندگیام نگذاشته است، البته از زمانی که شروع به خوردن نوشابه کردم ۳۲کیلو وزن کم کرده ام، سال ۸۶ وزنم ۱۰۵ کیلو بود و الان ۷۳ کیلو هستم. اما یک سالی است که وزنم هیچ تغییری نکرده است.
    اما این تغییر وزن هم هیچ اثری بر سلامتی ام نگذاشته و من مشکلی ندارم. همانطور که میدانید خوردن نوشابه مضرات زیادی دارد، حتی باعث پوکی استخوان یا زخم معده میشود، اما من آزمایشات کامل داده ام، از آندوسکوپی گرفته تا آزمایشات خیلی جزئی ولی در حال حاضر که خوشبختانه هیچ مشکلی ندارم و مصرف نوشابه تاثیر منفی بر روی من نگذاشته است.»
    مرد نوشابه ای ادامه میدهد: «البته یک سری مزایا هم برای من داشته است، مثلا وقتی یک ساعت کار میکنم احساس خستگی زیادی به من دست میدهد و نمیتوانم به کارم ادامه دهم، ولی نوشیدن یک لیون نوشابه گازدار آنچنان خستگی ام را بر طرف میکند که انگار بهترین غذاها را خوردهام، بعد از آن چنان شارژ میشوم که میتوانم کلی کار کنم.»
    مرد نوشابه ای ۷ سالی است که لب به هیچ غذایی نزده است. از زمانی که نوشابه وارد زندگیاش شده، دور آشامیدنی ها و نوشیدنی های دیگر خط قرمز کشیده است.
    میگوید: «در طول زندگی ام تنها چیزی که میخورم نوشابه است، در طول یک هفته، شاید یک سوم استکان آب بخورم. چای هم خیلی کم و اگر هم مصرف کنم هفته ای یک استکان آن هم خیلی غلیظ.»

رگی که خشک شده
    از زمانی که غلامرضا با این مشکل مواجه شد به سراغ دکترهای زیادی رفت، اما هیچ کدام از آنها نتوانستند علت این بیماری را تشخیص دهند و تنها یک پزشک گفت رگی از مغز به بدن متصل است که حس گرسنگی را اعلام میکند. این رگ در بدن شما خشک شده است، به همین دلیل احساس گرسنگی ندارید.
    اما اعتیاد به نوشابه و فرار از غذا، تنها مشکلی نیست که مرد ۵۸ ساله با آن مواجه است، اواخر سال ۸۹ بود که متوجه شد کلیه سمت راستش از کار افتاده و بدنش کلیه را پس میزند.
    مرد میانسال مجددا راهی دکتر شد و در رابطه با علت بیماری کلیویاش سئوالاتی کرد « آزمایشات زیادی دادم و در نهایت دکترها که علت این بیماری را متوجه نشده بودند، تشخیص عجیبی دادند. آنها گفتند کلیه ات پودر شده! و پودر شدن کلیه سه علت دارد، هپاتیت، ایدز یا سرطان مغز استخوان. با این حساب من باید یکی از سه بیماری را داشته باشم، برای مشخص شدن این موضوع آزمایشات مربوطه را دادم اما پاسخ تمامی آزمایشات منفی بود. کلیه ام بدون آنکه هیچ بیماری خاصی داشته باشم از بین رفت و در حال حاضر کلیه سمت راستم را به طور کل از دست داده ام و دارم با کلیه چپم زندگی میکنم. البته این را هم بگویم که از دو سال پیش سنگ کلیه داشتم که همان زمان این بیماری را درمان کردم و الان هم نمیدانم که بیماری کلیوی من اصلا ربطی به خوردن نوشابه دارد یا نه.

۴ ساعت خواب
    غلامرضا اردشیری یک مشکل بزرگ دیگر هم دارد و آن هم کم خوابی است. از زمانی که به نوشابه اعتیاد پیدا کرد، خوابش هم کم شد و در شبانه روز، تنها ۴ ساعت میخوابد، از ۳ شب تا ۷ صبح. میگوید:« شبها وقتی همه خواب هستند من بیدارم و اصلا خواب به چشمهایم نمیآید، حس بیخوابی من درست مثل حس بیخوابی در روز است.
    خانواده ام با این موضوع کنار آمده اند و من هم مشکلی با آن ندارم. شبها تلویزیون نگاه میکنم و جدول حل میکنم. استاد حل جدول شدهام و یک مجله جدول را یک روز و نیمه، تمام میکنم آن هم به صورت کامل و صحیح.
    البته باز هم نمیدانم که این کم خوابی ام به خوردن نوشابه ربط دارد یا نه. مرد میانسال زمانی که دید ساعتهای عمرش به بطالت میگذرد و بیشتر از افراد دیگر زمان دارد، تصمیم جدیدی گرفت « بعد از مدتی، زمانی که دیدم وقتم به بطالت میگذرد تصمیم جدیدی گرفتم، به پیشنهاد بچه هایم تصمیم گرفتم به دانشگاه بروم. من دیپلم داشتم و به خاطر علاقه بسیاری که به رشته حقوق داشتم در دانشگاه علمی -کاربردی شماره دو گچساران مشغول به تحصیل شدم و چند ماه قبل، با مدرک لیسانس فارغ التحصیل شدم.
    او ادامه میدهد: «زمانی که وارد دانشگاه شدم میدانستم که از مدرکم نمیتوانم استفاده کنم، سن من خیلی زیاد است و کسی به آدمی در این سن کار نمیدهد، آن هم بدون تجربه کاری! اما چون درس خواندن را خیلی دوست داشتم، این تصمیم را گرفتم. الان هم خیلی خوشحالم که این اتفاق افتاده است، بعضی اوقات از من میپرسند که خوردن نوشابه یا بیخوابی روی ذهنت تاثیر نگذاشته و حافظهات را کم نکرده که پاسخ من منفی است. نوشابه نه بر روی ذهن و حافظهام و نه بر روی جسم من اثر منفی نداشته و هنوز هم نمیدانم که چرا چنین اتفاقی رخ داده است.
    زندگی غلامرضا اردشیری این روزها در حالی ادامه دارد که او همچنان به خوردن غذا هیچ علاقه ای ندارد و همه خوراکیاش را نوشابه تشکیل میدهد. میگوید همه آرزویم این است که بفهمم چرا این اتفاق برایم افتاد و جز نوشابه، خوراکی دیگری نمیتوانم بخورم.

امضای ایشان

"Be the Change you wish to see in the World"

2. 10 کاربران زیر از ASSASSIN بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

پاسخ : عجایبی از مرد نوشابه ای ایران! +عکس

عجب

4. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7052
    تشکـر
    6,692
    تشکر شده 1,280 بار در 640 پست
    میزان امتیاز
    11

استخوناش پوک نشد ج جوری را میره والا

6. کاربران زیر از satare بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9782
    تشکـر
    1,321
    تشکر شده 940 بار در 563 پست
    میزان امتیاز
    11

دوس دارم ببینمش!!

8. کاربران زیر از ملکه اسمان بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12274
    تشکـر
    444
    تشکر شده 347 بار در 199 پست
    میزان امتیاز
    10

تا چن سال ديگه پدرش درمياد
    امضای ایشان
    هدف های محدود زندگی را محدود می کنند!

10. کاربران زیر از عباس 95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8655
    تشکـر
    6
    تشکر شده 32 بار در 20 پست
    میزان امتیاز
    10

عججججججب

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد